Şiki Şiki Baba

Merhaba, bu blogu bir günlük olarak kullanmaya karar verdim. Şu an saat 01.40 olduğuna göre aslında günlüğünü yazdığım günün ertesi gününde bulunuyorum ancak bu geçirdiğim günle alakalı yazmama engel değil. Şimdi maddeler halinde sıralayacak olursak, bugünle alakalı siz çok değerli hiçkimselerimle paylaşmak istediğim bugünüme ait detaylar şöyle:

  1. Sabah kütüphaneye gitmek için sözleşmişken arkadaşımın (E) akşamki çağrılarıma yanıt vermemesi nedeniyle kendimi kütüphaneye gitmemek üzere hazırlamış ve alarmlarımı kapatmıştım. Ancak sabah bir titreşimle uyandığımda arkadaşım (E) kütüphanede olduğunu ve benim gelip gelmeyeceğimi soruyordu. Ben hemen hazırlanıp çıktığım halde arkadaşım kütüphanede yer kalmadığını söyledi. Bunun üzerine ben başka bir yerde ders çalışmak üzere yola çıkıp yol üzerinde kahvaltı için simit ve portakal suyu almışken, bir anda başka bir arkadaşımın (D) beni kütüphaneye değil de İDEA’ya davet etmesi üzerine arkadaşıma (D) bir buluşma noktası bildirip, oraya geçip beklemeye başladım.
  2. Sıkıldınız değil mi? Ben de oldukça sıkıldım beklerken işte. Buraya kadar böylesi içi boş bir şekilde yazmam yalnızca beni anlayıp, empati kurabilmeniz içindi. Sonra içim sıkılınca Beirut’tan Şiki Şiki Baba dinledim.
  3. Şunu anladım bugün: Tüm müzik aletleri hayran kalınabilecek güzellikle kullanılabiliyor. Trompetin bu denli güzel olabileceğini düşünmezdim.
  4. Sokrates öncesi Yunan felsefecilerini okumaya karar verdim ancak herhangi bir özet metin üzerinden değil de bizzat o felsefecilerin metinleri üzerinden yapmak istiyorum bunu.
  5. Bertrand Russel’ın Batı Felsefesi Tarihi kitabını özgün dilinden ve Ahmet Cevizci’nin Felsefe Tarihi kitabını özgün dilinden okumaya karar verdim.
  6. Bugün ders çalışırken sağ elim ağrıdı çok yazı yazdığım için, bu nedenle elim için daha uygun olan bir kalem ve uç kullanmalıyım.
  7. Yazmak çok güzel bir his ve niteliğinin hiç önemi yok.

Bu arada şiki şiki baba dinlemek çok iyi geldi, hem doğumgününde sevgili Kemal Sunal’ı anmış oldum, o meşhur minibüs sahnesiyle. Evet öyle şeyler var ki hayatta, bir şeyin olmazsa olmazı haline gelebilen öyle şeyler var ki önemsemediğimiz, bir şekilde karşımıza çıkıp kendini göstermesini bilen şeyler bunlar.

Çok uykum olduğu için Dünya’nın karanlık yüzünde bulunan herkese iyi uykular diliyorum.

Sevgili arkadaşım (Ş) odamdaki sivrisineği öldürdüğü için sonunda güzel bir uyku uyuyabileceğimi umuyorum. (S)’nin de iyice iyileşmesini umuyorum. Uma uma um. Kırmızı mum.

Beirut – Şiki Şiki Baba

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s