Yazmak

Bugün, dünkü yazımda da belirttiğim üzere, ders çalışırken yazarak çalışmaktan bıkmış bulunmaktayım. Elimin acıması, okuyarak çalışmanın en az üç katı zaman alıyor olması beni bıkkınlığa iten nedenler. Ancak bu durumda yalnız okuyarak çalışmada verimli olmanın yollarını düşünmeli ve bulmalıyım. Sanırım bu günlük işi günlükten çok kendime kişisel notlar haline gelecek. Tabii bunun bir önemi de yok, önem verdiğimiz çoğu şeyin önemi olmadığı gibi.
Düşünüyorum, düşünüyorum acaba nasıl yapsam diye düşünüyorum. Nasıl çalışsam? Bilemiyorum.
SEVERAL HOURS LATER:
Düşündüm, taşındım ve çalışmamaya karar verdim. Oldukça sancılı bir sürecin ardından çalışmamaya karar verince oldukça rahatladım. Şimdi buraya kadar okumuş biri yine aynı soruyu soruyordur kendine: Ben niye okuyayım bunları? Gerçekten de niye okuyasınız ki? Bugünle alakalı çeşitli detayları kaydetmeye devam edecek olursak:

  1. Soğuk nedeniyle elinizde oluşan egzama benzeri durumu gözardı etmeyin, limon ve benzeri şeyler ile bu egzama nedeniyle oluşan ufak yaraların teması halinde durum çok rahatsız edici olabiliyor.
  2. Çok seçici davranmak, insanı hiçbir şey yapmamaya itiyor. Örneğin, yazı yazarak çalışmakta ısrar ettiğim için yazı yazmaktan sıkıldığımda ders çalışamıyorum. Veya okumak için kitap seçerken seçici davranmam kitap okuma mesaimde ve okuduğum kitap hacminde oldukça büyük bir azaltıcı etkiye sahip.
  3. Midemin bulantısı sabahki yaşadığım ve hatırlamak istemediğim şeyle alakalı mı acaba diye düşünmekteyim.

Midemin bulantısı yeterince su içmemiş olmamla ilişkiliymiş sevgili okurlarım. Ancak yediğim akşam yemeğinin çok ağır bir krema barındırması nedeniyle mide bulantım arttı. Şimdiyse oturdum ve Eternal Sunshine of the Spotless Mind izleyeceğim.

Derken izleyemedik adı geçen filmi. Özetle, konuştuk konuştuk konuştuk sonra (S) ağladı, ben (R) anladım, sonra biz (S-R) anlaştık.

At the end of the day I am another day older.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s